Szczegóły oferty #61
Laboratorium przekształtników energoelektronicznych oraz układów napędowych
Opis laboratorium
1) Badanie i analiza działania falowników wektorowych wykorzystujących wysokosprawne przekształtniki energoelektroniczne;
2) Badania i analiza sprawności urządzeń,
3) Analiza działania dla symulowanych warunków pracy urządzenia,
4) Pomiar i analiza hałasu wytwarzanego przez układy elektromechaniczne i urządzenia elektryczne,
5) Pomiar i analiza wibracji w badanych urządzeniach mechanicznych.
6) Pomiary oraz analiza sprawności energetycznej urządzeń do przekształcania energii elektrycznej (układy mechaniczne oraz elektromechaniczne);
7) Synteza oraz analiza działania algorytmów sterowania w układach regulacji w przekształtnikach energoelektronicznych;
8) Opracowanie prototypowych układów mikroprocesorowych w zastosowaniu do układów przekształtnikowych i napędowych;
9) Pomiar i analiza wytwarzanych wibracji oraz hałasu w urządzeniach elektromechanicznych i mechanicznych;
10) Usługa udostępnienia aparatury badawczo-pomiarowej znajdującej się na wyposażeniu laboratorium przekształtników i napędów elektrycznych.
Opis usług oferowanych w laboratorium
Pracownicy Instytutu Nauk Technicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu od lat zajmują się badaniami naukowymi z zakresu sterowania w energoelektronice oraz napędzie elektrycznym. W ciągu ostatnich lat rozbudowano i unowocześniono Laboratorium Przekształtników i Napędu Elektrycznego, doposażając je w specjalizowaną aparaturę wspomagającą prowadzoną agendę badawczą. W związku z chęcią oraz potrzebą ciągłego rozwoju Pracowników Naukowych INT UMK naturalnym etapem jest wyjście z ofertą badawczą skierowaną do Podmiotów z szeroko rozumianego otoczenia gospodarczego. W przeciągu minionych lat zdobyte doświadczenie badawcze w zakresie sterowania układami energoelektronicznymi może stanowić swego rodzaju wzmocnienie potencjału badawczo-rozwojowego Przedsiębiorstw poszukujących wykwalifikowanego personelu do realizacji wspólnych projektów ze sferą nauki. Wychodząc naprzeciw rodzącym się potrzebom rynku INT UMK oferuje usługi badawczo – rozwojowe związane z układami sterowania w energoelektronice i napędzie elektrycznym. W ramach współpracy oferujemy, m.in. dostęp do: wykwalifikowanej kadry naukowej, aparatury Laboratorium Przekształtników i Napędu Elektrycznego oraz wsparcie w pracach badawczo-rozwojowych.
Współrzędne geograficzne
Lat: 53.017242 Len: 18.603207
Akredytacja
NIE
Wyposażenie
Laboratorium przekształtników energoelektronicznych oraz układów napędowych wyposażone jest w szereg dedykowanych urządzeń przeznaczonych do rejestrowania parametrów pracy przekształtników energoelektronicznych. Umożliwiają one zarówno pomiary wartości chwilowych prądów i napięć, a także analizy sprawności i strat mocy występujących w badanych urządzeniach. Dodatkowo dzięki zastosowaniu elektronicznych urządzeń obciążających możliwa jest symulacja pewnych specyficznych warunków pracy przekształtników. Urządzenia będące na wyposażeniu laboratorium :
1) Sześciokanałowy analizator mocy Yokogawa WT5000,
2) Programowalne źródła napięcia DC (3,3 kW, 4 kW, 5,1 kW – Un=600V),
3) Aktywne obciążenie DC/AC (3x4,5kW),
4) Oscyloskopy cyfrowe.
5) Przenośny analizator sygnałów,
6) Szerokopasmowe mikrofony pomiarowe,
7) Szerokopasmowe akcelerometry
8) Wąskopasmowe akcelerometry.
Cennik
b. d.
Kontakt
Michał Podczarski mpodczarski@umk.pl (Tel. kom.: )